Hakkımızda

Doğanın Kalbinde Özenli Hizmet

Ihlamur teras, Yenice belediyesine ait bir sosyal tesis olup,70 dönümlük arsa üzerine kuruludur. İşletmeciliğini  Yenice belediyesine ait  Ihlamur Teras Ltd.Şti  yapmaktadır.

Tesis 700 metre karelik restaurant ve  cafeden, 4 ayrı modelde 30 adet bungalow evden,150 kişilik toplantı ve konferans salonu ile 1 adet doğa müzesinden oluşmaktadır.

Ihlamur teras, doğal yaşlı ve karışık ormanlarıyla, anıt niteliğindeki ağaçlarıyla derin vadileriyle,akarsu eko sistemleri ve barındırdığı yaban hayatı çeşitliliğiyle eşsiz doğa harikası Karabük ili Yenice ilçesindedir.

Orman Genel Müdürlüğünün verilerine göre yüzölçümünün % 71i ormanlarla kaplı olan Türkiyedeki birinci il Karabük, yine yüzölçümünün % 86sı ormanlarla kaplı olan Türkiyede birinci ilçe Yenicedir. Ayrıca, Dünya Doğal Hayatı Koruma Vakfı (WWF) tarafından Avrupada flora ve fauna bakımından acil korunması gereken 100 sıcak nokta belirlenmiş ve bu sııcak noktalardan 9 tanesi Türkiyede olup, bunlardan biri de Yenice Ormanlarıdır.

Tüm doğa aktivitelerini gerçekleştirilebileceğiniz böyle eşsiz bir doğa potansiyeline sahip olan Yenice,  Ankaraya 255 km, İstanbula  436 km mesafededir. Yine dünya çapında tanınan ve kültür turizminde marka olan Safranboluya  40 km, çeşmi cihan Bartın Amasraya da 101 km mesafededir.

FARK YARATAN ÖZELLİKLERİMİZ

İhtiyaçlarınızı göz önünde bulundurarak tüm detayları sizin için düşündük. Tüm konaklama alanlarında klima, 24 saat sıcak su, uydu tv, mini buzdolabı, tuvalet-banyo, sandalye sehpa standartı bulunmaktadır...

Doğanın Kalbinde

Yüzölçümünün % 86’sı ormanlarla kaplı olan Yenice bu özelliği ile Türkiyenin en çok yeşil alanına sahip ilçedir.

Alan Rehberliği

İhtiyacınız halinde bölge coğrafyasını tanıyan profesyonel alan rehberlerimizden destek isteyebilirsiniz.

Organizasyonlar

Çalıştay - Sempozyum - İş Toplantıları gibi etkinliklerde ihtiyaçlarınıza yönelik toplantı salonumuz ile yanınızdayız.

Oda Seçenekleri

Konaklayacak kişi sayısı ve konforunuzuda düşünerek birbirinden farklı 3 farklı bungalov seçeneği sunmaktayız.

Restaurant

Ihlamur teras, bölgenin yöresel damak tadlarına uygun bir çok yemek çeşidi ile misafirlerini ağırlıyor.

Doğa Dostu Mimari

Büyüyelici Yenice manzarasına karşı tamamı ahşaptan imal edilen bungalov evlerimizde konaklama keyfi.

Doğanın Kalbinde

Orman Genel Müdürlüğü’nün verilerine göre yüzölçümünün % 71’i ormanlarla kaplı olan Türkiye’deki birinci il Karabük, yine yüzölçümünün % 86’sı ormanlarla kaplı olan Türkiye’de birinci ilçe Yenice’dir. Ayrıca, Dünya Doğal Hayatı Koruma Vakfı (WWF) tarafından Avrupa’da flora ve fauna bakımından acil korunması gereken 100 sıcak nokta belirlenmiş ve bu sııcak noktalardan 9 tanesi Türkiye’de olup, bunlardan biri de Yenice Ormanlarıdır...

Bu proje 2018 yılı Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek Programı kapsamında Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı tarafından desteklenmektedir.

Bu belgenin içeriğinden sadece Yenice Belediyesi sorumludur. Herhangi bir şekilde Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı veya Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı sorumlu tutulamaz.